Мицкоски до земјоделците: Не и верувајте на власта и на нивните убави зборови


Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
| | веќе видена | слични

Народот не верува во скапите реклами на власта каде убаво се живее, туку во тоа дека се соочува со апатија и тежок живот. И затоа нам ни треба нова иднина. И ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денешниот празник нѐ потсетува на тоа како е создадена нашата слобода, колку жртви и колку упорност и храброст е потребна за ова што го имаме денес. Во таквата ...
| | веќе видена | слични

Ова не е моја борба, тука наша борба за заедничката иднина. И ви велам креваме глава кога тие сакаат да бидеме со спуштени колена. Одлучивме да се бориме, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Охрид се обрати по повод празникот 23-ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба. Тој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сакам на денешниот ден да се осврнам на правците кон кои се движиме како држава, а кои имаат и влијание врз нашите животи. Стегите кои го окупираат ...
| | веќе видена | слични

Новата иднина е и во новиот заеднички патриотизам кој не обединува. Новиот патриотизам не се само зборови, туку концепт за разбирање на работите. Новиот ...
| | веќе видена | слични

Сетете се добро како ви велев дека волкот влакното го менува, но карактерот не. Но овој пат е доброто е што е прочитан, и има решение. Решението е зад ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во Долни Сарај, Охрид во 18:00 часот претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, ќе има свое обраќање по повод празникот 23-ти Октомври, Денот на ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓани во Демир Хисар во рамки на активностите пред вториот круг на локални избори нареднкиот викенд. Пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи – Зејд информира на социјалните мрежи дека утре се повлекува од улогата координатор на пратеничката група Алијанса на ...
сите 645 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 287 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 396 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски до земјоделците: Не и верувајте на власта и на нивните убави зборови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: