(Видео) Заев во Шуто Оризари: Носиме подобри услови за живот во секоја општина


3 копии

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Коалицијата вечерва на три митинзи – во Куманово, Арачиново и во Велес. Тие го претставија караванот „Најдоброто за мојата општина“ на последниот ден од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот ...
| | веќе видена | слични

Освен што го унапредивме Арачиново за два века, одржавме лекција по заедништво на оние другите кои глумат разбудени од деценискиот сон дека сега ја разбрале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Христијан Мицкоски вели дека реалноста била тешка, тешка е реалноста на Мицкоски и тој самиот си признава, нагласи претседателот на СДСМ Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични

Куманово 11 години беше игнорирана и заборавен општина од локалната власт. Не само што државата денар не вложи, туку правеше сѐ за да го блокира Куманово, да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
| | веќе видена | слични

На овој плоштад ќе грми и ќе ечи кога ќе ја славиме победата во недела во бастионот на СДСМ, истакна претседателот на партијата Зоран Заев на партиската ...
| | веќе видена | слични

Ова го порача вечерва од Куманово претседателот на СДСМ Зоран Заев на завршниот настан на караванот „Најдоброто за мојата општина". „Ние не се поколебавме во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Заев во Шуто Оризари: Носиме подобри услови за живот во секоја општина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: