Охрид пред се: Ајде да го вратиме Советот онаму каде што припаѓа по словото на законот – Вам. на граѓаните!


Во недела, на 17-ти октомвири Вие сте локолната власт. Тој ден, како што вели старата, добра и мудра народна поговорка: „Во Вас е и ножот и погачата“, рекоја ...
| | веќе видена | слични
9 копии

„Во еден од урбаните делови од Карпош, каде што до сега се закопуваше нелегален отпад треба да никне нов парк, затоа што наместо да расте бројот на диви ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тргнаа против нас со сите расположливи средства, со целиот нивен арсенал, со закани и крајно нечовечки пристап и очекуваа дека ќе ја украдат народната волја, ...
| | веќе видена | слични

Почитувани, во неделата испишавте историја. За прв пат во овие 30 години независност, од позиција на опозиција извојувавме нерешен резултат и влегуваме во втор ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјави независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска за време на посетата на општина Карпош. На средбата со карпошани, од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска вечерва заедно со новоизбраниот градоначалник на Аеродром, Тимчо Муцунски ја посети општина ...
| | веќе видена | слични

Арсовска им се заблагодари за несебичната поддршка која и ја даваат се поголем број на граѓани во текот на кампањата и ги повика да се приклучат кон промените ...
| | веќе видена | слични

Доста беше лаги и празни ветувања! Време е за промени, проекти и победи, стои во Фејсбук статусот на Никола Најдовски, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за општина Демир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Денеска во седиштето на СДСМ, кандидатура за внатрепартиските непосредни избори поднесе Јован Деспотовски, соопштија од СДСМ. Како што се вели во соопштението ...
сите 310 | | | веќе видена

Со два часа задоцнување поради временските прилики, на скопскиот аеродром пристигнаа двата воено-транспортни авиона од Бугарија, кои ги донесоа 45-те трагично ...
сите 729 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 376 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 141 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид пред се: Ајде да го вратиме Советот онаму каде што припаѓа по словото на законот – Вам. на граѓаните!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: