Балканот пред енергетско ценовно цунами!


3 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска зборуваше за актуелната енергетска криза. – Не спијам навечер, ништо нема да решиме лесно, ќе имаме проблеми ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска, на самит во Брисел, лидерите на Европската унија се согласија за серија мерки што на краток рок треба да ги ублажат, а на подолг да ги заштитат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Најжешката тема на ЕУ самитот – цените на енергијата и кризата која им претстои на граѓаните на ЕУ – заврши без силен одговор од страна на лидерите на ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

Статистиката покажува дека Европската унија покрива 97 отсто од потребната нафта и 90 отсто од гасот преку увоз. Вчера и денес се одржува Самитот на Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан пред Самитот на Европска Унија во Брисел изјави дека причината за енергетската криза се утописките фантазии на Европска ...
| | веќе видена | слични

Пазарот на гас го контролираат берзите, банките, земјите производители, во прв ред Катар, САД и Русија. Кина добива многу малку гас од Русија од гасоводот ...
| | веќе видена | слични

Европскиот зелен договор има цел да ги сведе на нула емисиите на стакленички гасови во Европа до 2050 година, особено преку декарбонизација на енергетскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска на земјите-членки им кажа дека се „премногу зависни од гасот“, во контекст на тековната ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен ги повика 27 -те земји -членки да се откажат од природниот гас не само за да го забрзаат преминот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите кои работат спротивно на јавниот интерес ќе понесат одговорност, а СДСМ е партијата отворена за сите со цел да се унапреди животот на граѓаните, потенцира ...
сите 351 | | | веќе видена

Нивната идентификација е направена со ДНК профили.Во раните утрински часови на 23 ноември на автопатот кај селото Боснек, автобус со скопски таблички кој ...
сите 575 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 152 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо предизвика хаос во коментари на социјалната мрежа Инстаграм каде на објава за Златната топка се критикува изборот на Лео Меси за најдобар ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балканот пред енергетско ценовно цунами!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: