Изборите ја чинат државата околу 11 милиони евра


2 копии

Државниот завод за ревизија бара од Државната изборна комисија да ја запре исплатата на буџетските пари за надомест на трошоците за финансирање на изборната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се известуваат учесниците во изборната кампања за Локални избори 2021 година дека Државниот завод за ревизија, постапувајќи согласно член 177-а став 6 од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Следниов документ ја открива суштината за Петре Шилегов, и што му е најважно од градоначалничката фотелја. Почитувани, Два дена пред изборите, Петре Шилегов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција го обвини актуелниот градоначалник на Град Скопје дека јадел и пиел на буџетски трошок. Во продолжение ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државниот завод за ревизија поднесе Предлог до Државната изборна комисија за запирање на исплатата на средства кои се исплаќаат од Буџетот на Република ...
| | веќе видена | слични

„Два дена пред изборите, Петре Шилегов склучува договор за кафеана! На 15.10 склучен, односно на два дена пред избори, склучен е договор со 3 фирми – во ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје реагира на информацијата за договорот вреден 32.000 евра, склучен со три скопски кафеани на 15 октомври, два дена пред гласањето на локалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Град Скопје реагира на информацијата за јавната набавка на Градот склучена со три кафеани во Скопје на 15 октомври, два дена пред гласањето на локалните ...
| | веќе видена | слични

Целта на оваа спогодба е да се обезбедат угостителски услуги за сите гости на кои им е домаќин Градот Скопје и неговите сектори и соработува со нив на различни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 638 | | | веќе видена

Мојата цел е да победам и да го вратам социјалдемократскиот сојуз на победничките шини, изјави вечерва во Тема на денот на Сител Фросина Ременски, кандидат за ...
сите 355 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 141 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изборите ја чинат државата околу 11 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: