Како Ханси Флик го врати оптимизмот во репрезентацијата

3 копии

На македонскиот спорт му се потребни меѓународни успеси, секако. Но за постојаност, секогаш се попотребни и успеси на младите категории, кои се показател за ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен ретко ја утнува работата за препознавање на таленти во сопствената младинска школа, но токму тоа се случи со Карим Адејеми, новото „чудо од дете“ ...
| | веќе видена | слични

Новиот тренер на Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман воведе одредени промени во клубот откако на почетокот на оваа сезона го замени Ханси Флик кој пак замина на ...
| | веќе видена | слични

Јосип Станишиќ ќе ја памети 2021 година, во која стана член на хрватската репрезентација, а сега и го продолжи договорот со Баерн Минхен до 2025 година. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
сите 475 | | | веќе видена

Сите оние што биле во високоризичен контакт со лице потенцијално заразено со омикрон-сојот на коронавирусот во Словенија ќе мора да бидат во карантин. ...
сите 629 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 433 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја објави анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид-19, во период од 6 август заклучно со 2 декември. За вакцинирани, ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Ханси Флик го врати оптимизмот во репрезентацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: