СДСМ: Недела е ден за одлука, развојот и напредокот на општините зависи и од локалните совети

На последниот ден од кампањата јасна е разликата на понудите на СДСМ и коалицијата Најдоброто за мојата општина и останатите политички партии и коалиции, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако сакаа да не казнат нашите гласачи можеа за ВМРО – ДПМНЕ да излезат да гласаат и казната ќе биде испорачана, но сега сигналот го пратија и сигналот е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на партијата и кандидат за градоначалник на Тетово, Билал Касами посочи дека Движење Беса има проекти и планови за сите проблеми со кои се ...
| | веќе видена | слични

Ова во своето завршно обраќање го истакна носителката на советничката листа на Левица, Сања Николовска која до гласачкото тело порача дека е време Делчевчани ...
| | веќе видена | слични

Таа истакна дека во ДУИ сите се уверени и ја пренесуваат пораката дека ќе имаат голема победа на 17 октомври. – Да тропнеме на секоја врата, да ги повикаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Караванот на „Единствена Македонија“, „Сега имате избор“ ја промовираше советничката листа и носителот на листата за Битола од „Единствена Македонија“, Мирјана ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

На последниот ден од кампањата јасна е разликата на понудите на СДСМ и коалицијата Најдоброто за мојата општина и останатите политички партии и коалиции. СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 607 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 363 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 287 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Недела е ден за одлука, развојот и напредокот на општините зависи и од локалните совети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: