Денеска е последен ден од предизборната кампања за локалните избори 2021

Денеска, петок, 15. октомври, е последниот ден од предизборната кампања за локалните избори кои ќе се одржат в недела, на 17. октомври. Во пресрет на денешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако сакаа да не казнат нашите гласачи можеа за ВМРО – ДПМНЕ да излезат да гласаат и казната ќе биде испорачана, но сега сигналот го пратија и сигналот е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на партијата и кандидат за градоначалник на Тетово, Билал Касами посочи дека Движење Беса има проекти и планови за сите проблеми со кои се ...
| | веќе видена | слични

Ова во своето завршно обраќање го истакна носителката на советничката листа на Левица, Сања Николовска која до гласачкото тело порача дека е време Делчевчани ...
| | веќе видена | слични

Таа истакна дека во ДУИ сите се уверени и ја пренесуваат пораката дека ќе имаат голема победа на 17 октомври. – Да тропнеме на секоја врата, да ги повикаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Караванот на „Единствена Македонија“, „Сега имате избор“ ја промовираше советничката листа и носителот на листата за Битола од „Единствена Македонија“, Мирјана ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

На последниот ден од кампањата јасна е разликата на понудите на СДСМ и коалицијата Најдоброто за мојата општина и останатите политички партии и коалиции. СДСМ ...
| | веќе видена | слични

На последниот ден од кампањата јасна е разликата на понудите на СДСМ и коалицијата Најдоброто за мојата општина и останатите политички партии и коалиции, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
сите 452 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска е последен ден од предизборната кампања за локалните избори 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: