Мицкоски: Ни претстои енергетска криза, на РЕК не им текнува кога треба да се копа јаглен, туку кога треба струмичките фирми да земат тендер


Ни претстои енергетска криза, а власта размислува само како да земе уште некој тендер, па затоа наместо да копаат јаглен во Македонија, тие ќе увезуваат за да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заев да си даде оставка од партијата и владата, три пати лаже дека ја сфатил пораката, за да може да продолжи да краде. На 22.04.2019 година за време на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ и Заев до вчера ни влеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Народот три пати му испраќа порака. Заев три пати вика дека ја разбрал, а продолжува да лаже и да краде. Заев треба да си даде оставка и од партијата и од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Заев треба да си поднесе оставка од Влада и од СДСМ, 3 пати добива порака од народот и 3 пати продолжува со лажење и крадење. Заев 3 пати ветува промени и се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Цените во продавница ќе растат и за 50%, горивата ќе надминат 80 денари за литар, а Заев вели тоа е најдоброто. Од лани до сега цените на млекото, месото, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Отворено писмо од Ѓорѓија Сајкоски до Зоран Заев: “Кога тие ќе удираат ниско, ние ќе одиме високо”. Гледам дека Зоран Заев се обраќа во некакво писмо до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска во Клубот на пратениците ја потпишаa програмата за заедничко дејствување и приклучување на ...
сите 508 | | | веќе видена

Не го исполнува условот од статутот, најмалку еднаш да бил избран од Конгресот за член на некој од партиските органи.Во игра остануваат тројца кандидати, за ...
сите 359 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Метеоролозите за утре најавуваат претежно облачно време со пообилни врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе надминуваат 20 л/м2. На повисоките планини врнежите ...
сите 382 | | | веќе видена

Гостиварскиот градоначалник и генерален секретар на политичката партија Алијанса за Албанците, Арбен Таравари нема намера да му се извини на премиерот Зоран ...
сите 103 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 359 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање за коментар околу СДСМ и Алтернатива во Владата, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вистината за несреќата на магистралата „Струма“ во која загинаа 45 македонски граѓани е заложник на бугарско-македонските односи и затоа побаравме проверка на ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ни претстои енергетска криза, на РЕК не им текнува кога треба да се копа јаглен, туку кога треба струмичките фирми да земат тендер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: