Михајловски: Со проектот за патно поврзување на с. Клечовце со с. Тромеѓа ќе се скрати патувањето за повеќе десетици километри

Клечовце, кое некогаш беше општина, денес е тотално заборавено и отсечено од Куманово. Со нашиот проект за патно поврзување на с. Клечовце со с. Тромеѓа ќе се ...
| | веќе видена | слични

Актерот Тони Михајловски ја коментира изјавата на Зоран Заев дека ја разбрал пораката од народот дека им дал жолт картон нему и на СДСМ. Политичкиот адаптоид, ...
| | веќе видена | слични

Од поубавата, од најубавата страна гледано: Победа на Македонија. Незапаметена до сега. Паѓа силата и неправдата на која и доаѓа судниот ден. Паѓа злото, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тони Михајловски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ се заблагодари на граѓаните на овој град што гласале за него по првиот круг на локалните избори. ...
| | веќе видена | слични

Споделувајќи денешни фотографии од Куманово по неколкудневните врнежи од дожд, кандидатот за градоначалник Тони Михајловски само кратко порача: Куманово. Толку ...
| | веќе видена | слични

Сенко Велинов за Тони Михајловски. Тони Михајловски за Куманово. Куманово за Слобода, Култура, Економија, Спорт, Безбедност, Екологија, Победи, Промени, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 493 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 119 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 412 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Михајловски: Со проектот за патно поврзување на с. Клечовце со с. Тромеѓа ќе се скрати патувањето за повеќе десетици километри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: