Во Македонија 421 нов случај на коронавирус, починаа осум лица

3 копии

Продолжува скринингот за Ковид-19 во основните и средните училишта, а досега не е откриен ниту еден позитивен случај. Од почеток на пандемијата досега во ...
| | веќе видена | слични

Досега во Македонија се направени вкупно 1.354.533 тестирања на ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти вчера пријавија 14 смртни случаи од последиците од коронавирусот, со што бројот на смртни случаи од инфекцијата достигна повеќе од 7.000 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.073 тестирањe, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 14 починати од коронавирус, од кои 3 изминатава недела, и уште 490 позитивни од 3.073 тестирања се регистрирани во последните 24 часа, соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова се слики од возилата на специјалците на МВР кои се паркирани пред одморалиштето на МВР во населба Свети Стефан во Охрид, објавува Охрид24.мк. Според ...
сите 255 | | | веќе видена

За мнозинството во Советот на Град Скопје ништо не е завршено. Битката во Скопје е во недела, по што ќе видиме кој има реално мнозинство, рече Љубица Јанчева ...
сите 391 | | | веќе видена

Серџ Светној кој работел како електричар на филмот „Рѓа“, во кој Алек Болдвин ја уби снимателката Халина Хачинс, ја објави последната нејзина фотографија ...
сите 195 | | | веќе видена

Државната изборна комисија в недела не очекува повторно редици за гласање како во првиот круг од локалните избори, а за да нема технички проблеми со уредите за ...
сите 166 | | | веќе видена

Дорис Пак, претседателка на асоцијацијата на жени во Европската народна партија (ЕПП) и поранешна европратеничка, преку видео порака објавена на официјалната ...
сите 267 | | | веќе видена

Веселин Вујовиќ и неговите момци ги чека многу работи пред продолжението на Лигата на шампионите. ЕХФ неделата доаѓа во вистинско време, иако дел од играчите ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија 421 нов случај на коронавирус, починаа осум лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: