ДОДЕКА КАЈ НАС СЕ КРИЈАТ БРОЈКИТЕ: Над 200 000 ученици во Британија, во септември, се заразиле со корона вирусот

Како што пренесува BBC пред два дена, според статистиката на Одделот за образование (ДФЕ) покажува дека во Англија во втората половина на септември: 102.000 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 21 октомври. За ...
| | веќе видена | слични

Во период од 6 август до 21 октомври годинава во Македонија починале 1.506 лица заразени со ковид -19. Од нив 1.246 пациенти, односно 83 отсто од починатите не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање на втора доза вакцина. Во период од 06.08 до 21.10.2021 ...
| | веќе видена | слични

Во последните два дена, бројот на нови позитивни случаи на САРС КОВ 2 виусот во Хрватска се искачи на над 3 000 случаи на дневно ниво. Пред три дена тој број ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Белгиската влада предупреди дека земјата може да биде на чекор пред ново зголемување на случаите од „Ковид-19“ и покрај високата стапка на вакцинација.Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Од појавата на делта варијантата на коронавирусот, бројот на заразени кај помладите луѓе расте, а со тоа и бројот на сериозно болни, што доведува до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британската влада синоќа ги отфрли се погласните повици за повторно воведување мерки против Ковид-19, како што е носење маска во затворени простории, поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имаме Влада која е заснована на тенко мнозинство од само 62 пратеници, и во една таква ситуација, помалите партии ќе имаат голема моќ - коментираат ...
сите 377 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 222 | | | веќе видена

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 186 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед беше декласиран на свој терен од својот голем ривал Ливерпул, а тој пораз беше тема на дискусија на „Скај“, каде помислата дека се емитуваат ...
сите 322 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 63 | | | веќе видена

Независната кандидатката за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска смета дека со добро и квалитетно менаџирање и со кратење на непродуктивните трошоци, ...
сите 458 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОДЕКА КАЈ НАС СЕ КРИЈАТ БРОЈКИТЕ: Над 200 000 ученици во Британија, во септември, се заразиле со корона вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: