Михајловски: Заокружете 7 за промена која на Куманово мора да му се случи

Почитувани Кумановки и Кумановци, пред нас е голема одлука. Одлука за тоа во какво Куманово сакаме да живееме. Заокружувајќи го бројот 7 во Недела вие ...
| | веќе видена | слични

Актерот Тони Михајловски ја коментира изјавата на Зоран Заев дека ја разбрал пораката од народот дека им дал жолт картон нему и на СДСМ. Политичкиот адаптоид, ...
| | веќе видена | слични

Од поубавата, од најубавата страна гледано: Победа на Македонија. Незапаметена до сега. Паѓа силата и неправдата на која и доаѓа судниот ден. Паѓа злото, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тони Михајловски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ се заблагодари на граѓаните на овој град што гласале за него по првиот круг на локалните избори. ...
| | веќе видена | слични

Споделувајќи денешни фотографии од Куманово по неколкудневните врнежи од дожд, кандидатот за градоначалник Тони Михајловски само кратко порача: Куманово. Толку ...
| | веќе видена | слични

Сенко Велинов за Тони Михајловски. Тони Михајловски за Куманово. Куманово за Слобода, Култура, Економија, Спорт, Безбедност, Екологија, Победи, Промени, ...
| | веќе видена | слични

Клечовце, кое некогаш беше општина, денес е тотално заборавено и отсечено од Куманово. Со нашиот проект за патно поврзување на с. Клечовце со с. Тромеѓа ќе се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Градот нема надлежност за регулирање на сообраќај, МВР да си ја врши професионално својата работа, се истакнува во реакцијата од Град Скопје на вечерашното ...
сите 53 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Хрватскиот институт за јавно здравје денеска објави дека сите контакти на заразените со омикрон-варијантата на коронавирус одат во 14-дневен карантин, без ...
сите 580 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Михајловски: Заокружете 7 за промена која на Куманово мора да му се случи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: