Jасно да се каже дека Западен Балкан припаѓа во Европа и точка, изјави Фишер, поранешен министер за надворешни работи на Германија


Умерен оптимизам покажува Владата во однос на можноста за надминување на блокадата од Софија во наредните месеци. Главното прашање од кое зависи евентуалниот ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека САД сѐ повеќе се наметнуваат како поизразен катализатор на политиката за проширување на ЕУ, особено во ситуација кога Унијата покажува намери ...
| | веќе видена | слични

Во моментов во ЕУ се одвиваат неколку сериозни политички „војни“. Две од нив се посериозни. Прва е „нуклеарната“ политичка војна, а втора е фискалната војна. ...
| | веќе видена | слични

Дали е препорачливо и колку ЕУ коректно се ангажира во спорот меѓу Бугарија и Македонија? Во рефлексиите на бриселските медиуми од неодамнешниот самит ЕУ – ...
| | веќе видена | слични

Деновиве, додека македонската јавност беше потопена во локалните избори, со право, тензиите на север од нас предизвикаа сериозно внимание кај сите оние што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова се слики од возилата на специјалците на МВР кои се паркирани пред одморалиштето на МВР во населба Свети Стефан во Охрид, објавува Охрид24.мк. Според ...
сите 255 | | | веќе видена

За мнозинството во Советот на Град Скопје ништо не е завршено. Битката во Скопје е во недела, по што ќе видиме кој има реално мнозинство, рече Љубица Јанчева ...
сите 384 | | | веќе видена

Серџ Светној кој работел како електричар на филмот „Рѓа“, во кој Алек Болдвин ја уби снимателката Халина Хачинс, ја објави последната нејзина фотографија ...
сите 195 | | | веќе видена

Државната изборна комисија в недела не очекува повторно редици за гласање како во првиот круг од локалните избори, а за да нема технички проблеми со уредите за ...
сите 167 | | | веќе видена

Дорис Пак, претседателка на асоцијацијата на жени во Европската народна партија (ЕПП) и поранешна европратеничка, преку видео порака објавена на официјалната ...
сите 267 | | | веќе видена

Веселин Вујовиќ и неговите момци ги чека многу работи пред продолжението на Лигата на шампионите. ЕХФ неделата доаѓа во вистинско време, иако дел од играчите ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Jасно да се каже дека Западен Балкан припаѓа во Европа и точка, изјави Фишер, поранешен министер за надворешни работи на Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: