Ученици од 364 основни и 109 средни училишта треба да бидат тестирани на Ковид-19


Во рамки на активностите за превентивни тестирања со цел рано детектирање и превенција од Ковид-19 во основните и средни училишта, Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во посебни простории во средните училишта почна скринингот на учениците за Ковид 19. Први се тестираат учениците од гимназијата Зеф Љуш Марку и средното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Започна скринингот на учениците во средните училишта, при што епилогот после првиот ден е дека сите се негативни на коронавирус. Беа тестирани 68 ученици од ...
| | веќе видена | слични

Само што заврши тестирањето, и еве сите 95 ученици се негативни на ковид-19. Немаше никакви проблеми со скринингот, се течеше според планираното. Екипи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученици од 364 основни и 109 средни училишта треба да бидат тестирани на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: