Бектеши: Во делот на домаќинствата не очекуваме големи ценовни шокови


Министерот за економија Крешник Бектеши не очекува да има големо зголемување на цената на електричната енергија за домаќинствата по 1 јануари идната година и ...
| | веќе видена | слични

Добро е што државата се обидува да набави јаглен за РЕК Битола, коментира за „Фактор“ Кочо Анѓушев, сопственик на „Фероинвест“ и поранешен вицепремиер за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути И се заканува ли на Македонија рестрикција на струја или уште полошо мрак?! Јаглен, со кој требаше да се засили производството во ...
| | веќе видена | слични

Државното електростопанство ќе мора да распише уште еден тендер за набавка на јаглен за термоелктраната Битола, бидејќи на последниот тендер компаниите не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Три македонски, како и рудници од Албанија, Косово, Русија, Турција и Босна и Херцеговина се јавија на повикот на АД ЕСМ за набавка на јаглен за ...
| | веќе видена | слични

На јавниот повик за набавка на јаглен за РЕК Битола и РЕК Осломеј се јавија 9 економски оператори. Овие економски оператори дадоа 5 понуди за јаглен за РЕК ...
| | веќе видена | слични

На јавниот повик за набавка на јаглен за РЕК Битола и РЕК Осломеј се јавиле 9 економски оператори кои дале 5 понуди за јаглен за РЕК Битола и 8 понуди за РЕК ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ очекува притисок врз своите гласачи и во вториот круг од локалните избори. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски пак денеска во изјава за ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера во вестите на Сител изјави дека минималната плата расте, а невработеноста во државата се намалува. Вели дека и во време на ...
сите 203 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Во Дебар за градоначалник и за совет и во Шуто Оризари за членови на советот - на две избирачки места ќе се прегласува на вториот круг од локалните избори. ...
сите 311 | | | веќе видена

Пробиштип заслужува подобра иднина! Доктор Марјан Миленковски е нашиот кандидат за градоначалник кој целосно ќе се вложи за да го направи градот пристојно ...
сите 157 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 138 | | | веќе видена

Главниот непријател на меѓуетничките односи е криминалот на СДСМ и ДУИ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на премиерот Зоран Заев. СДСМ и ДУИ се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Во делот на домаќинствата не очекуваме големи ценовни шокови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: