Бектеши: Во делот на домаќинствата не очекуваме големи ценовни шокови


Министерот за економија Крешник Бектеши не очекува да има големо зголемување на цената на електричната енергија за домаќинствата по 1 јануари идната година и ...
| | веќе видена | слични

Добро е што државата се обидува да набави јаглен за РЕК Битола, коментира за „Фактор“ Кочо Анѓушев, сопственик на „Фероинвест“ и поранешен вицепремиер за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути И се заканува ли на Македонија рестрикција на струја или уште полошо мрак?! Јаглен, со кој требаше да се засили производството во ...
| | веќе видена | слични

Државното електростопанство ќе мора да распише уште еден тендер за набавка на јаглен за термоелктраната Битола, бидејќи на последниот тендер компаниите не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Три македонски, како и рудници од Албанија, Косово, Русија, Турција и Босна и Херцеговина се јавија на повикот на АД ЕСМ за набавка на јаглен за ...
| | веќе видена | слични

На јавниот повик за набавка на јаглен за РЕК Битола и РЕК Осломеј се јавија 9 економски оператори. Овие економски оператори дадоа 5 понуди за јаглен за РЕК ...
| | веќе видена | слични

На јавниот повик за набавка на јаглен за РЕК Битола и РЕК Осломеј се јавиле 9 економски оператори кои дале 5 понуди за јаглен за РЕК Битола и 8 понуди за РЕК ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 592 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 219 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 498 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Во делот на домаќинствата не очекуваме големи ценовни шокови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: