КАКО ДА СЕ ЗАДРЖАТ РАБОТНИЦИТЕ? Половина од компаниите се соочуваат со недостиг на работна сила

Ако порано зборувавме за креирање на работни места, сега говориме како истите да ги задржиме. Како резултат на миграциите во и надвор од земјата, повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Како резултат на миграциите во и надвор од земјата, повеќе од половина од компаниите во Македонија се соочуваат со проблем на задржување на работната сила на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Предизвиците со кои се соочуваат работодавачите со дефицитот на работна сила и образовни реформи прилагодени кон потребите на стопанстовото биле главна тема на ...
| | веќе видена | слични

За околу 20 проценти ќе поскапат цените на хотелските и угостителските услуги следниот период информираат од ХОТАМ. Но не очекуваат дека поради тоа ќе се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова се слики од возилата на специјалците на МВР кои се паркирани пред одморалиштето на МВР во населба Свети Стефан во Охрид, објавува Охрид24.мк. Според ...
сите 255 | | | веќе видена

Серџ Светној кој работел како електричар на филмот „Рѓа“, во кој Алек Болдвин ја уби снимателката Халина Хачинс, ја објави последната нејзина фотографија ...
сите 195 | | | веќе видена

Обраќање на претседателот на СДСМ, Зоран Заев Во недела гласаме. Во недела носиме одлука – ќе продолжиме напред со научените лекции или ќе дозволиме со земјата ...
сите 184 | | | веќе видена

Дорис Пак, претседателка на асоцијацијата на жени во Европската народна партија (ЕПП) и поранешна европратеничка, преку видео порака објавена на официјалната ...
сите 412 | | | веќе видена

Државната изборна комисија в недела не очекува повторно редици за гласање како во првиот круг од локалните избори, а за да нема технички проблеми со уредите за ...
сите 163 | | | веќе видена

Веселин Вујовиќ и неговите момци ги чека многу работи пред продолжението на Лигата на шампионите. ЕХФ неделата доаѓа во вистинско време, иако дел од играчите ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАКО ДА СЕ ЗАДРЖАТ РАБОТНИЦИТЕ? Половина од компаниите се соочуваат со недостиг на работна сила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: