МАКЕДОНИЈА Е НА ВРВОТ СПОРЕД СИВАТА ЕКОНОМИЈА, НА РАБОТНАТА СИЛА И НЕДОСТИГААТ ВЕШТИНИ - што ни порачаа клучните финансиери ЕИБ и ЕБОР на Самитот


Претставници на нашите најзначајни финансиски поддржувачи, Европската инвестициска банка и Европската банка за обнова и развој, имаа значајни пораки за земјава ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Северна Македонија постигна одреден напредок и е на добро ниво на подготовка во развојот на функционална пазарна економија, константира Европската комисија во ...
| | веќе видена | слични

Сè уште е ниска свеста за значењето за заштита на индустриската сопственост кај македонските компании. Потврда за ова е податокот дека домашните извозници ...
| | веќе видена | слични

Светот што го замислуваме (и кој може да стане реалност!) е оној каде што сите луѓе можат да уживаат во храната што е добра за нив, добра за луѓето што ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Светскиот ден на храната годинава не затегнува во критичен момент – пандемијата на Ковид-19 останува глобален предизвик, предизвикувајќи невидени загуби и ...
| | веќе видена | слични

Стотина луѓе денеска чекаа во ред пред музејот на Мајка Тереза во Скопје за бесплатен топол оброк кој го делеа хуманитарни организации. Акцијата беше ...
| | веќе видена | слични

Светскиот ден на храната оваа година не’ затегнува во критичен момент. Пандемијата Ковид-19 останува глобален предизвик, предизвикувајќи невидени загуби и ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации повикаа на повеќе акции против гладот ​​и климатските промени на Светскиот ден на храната. „Гладот ​​погоди 811 милиони луѓе ширум светот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНИЈА Е НА ВРВОТ СПОРЕД СИВАТА ЕКОНОМИЈА, НА РАБОТНАТА СИЛА И НЕДОСТИГААТ ВЕШТИНИ - што ни порачаа клучните финансиери ЕИБ и ЕБОР на Самитот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: