(Видео) Заев: Спроведуваме политики кои обезбедија стабилност и раст и во услови на ковид


Западниот Балкан во пост-ковид светот: Кој е вистинскиот пат до стабилност и просперитет? е темата на Самитот на Западен Балкан во организација на лондонски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Планот за забрзан економски раст, кој е еден од стратешките документи што ги подготвува Министерството за финанси и кој е пред усвојување, како и можностите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Независниот кандидат за градоначалник и актуелен градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, порачува дека се залага за силна економија, стабилна општина и ...
| | веќе видена | слични

Планот за забрзан економски раст денеска беше претставен пред стопанските комори, банките, Дирекцијата за Технолошки индустриски развојни зони, Развојната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заради ефикасно остварување на специфичните интереси на приватниот сектор во насока на унапредување на компетенциите и вештините на високообразовните кадри во ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје ќе иницира изработка на меѓународен проект за првиот градски информатичко-иновациски парк во државата – Скопје ИНОПАРК. На повеќе од 7000 метри ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потребно е да се фокусираме на развојот на човечкиот капитал, не само декларативно, туку и суштински, за да ја зголемиме конкурентноста на македонската ...
| | веќе видена | слични

Планираните проекти на земјава во енергетскиот сектор, инвестициите во јавно-приватни партнерства, како и донесувањето и имплементацијата на новиот План за ...
| | веќе видена | слични

Владата во моментов изработува Стратегија за развој на човечки капитал, којашто треба да овозможи  забрзан, инклузивен и одржлив развој. Ова го истакна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 615 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Заев: Спроведуваме политики кои обезбедија стабилност и раст и во услови на ковид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: