Ердоган повторно прави чистка во централната банка

3 копии
7 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека САД и предложиле на Анкара продажба на борбени авиони Ф-16, во замена за инвестицијата на Турција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: < 1 минутa Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска смени тројца членови на Одборот за монетарна политика на Централната банка и на ...
| | веќе видена | слични

Во Турција има рекорден пад на лирата, а претседателот Реџеп Таип Ердоган прави „чистка“ во Централната банка. Лирата се намали на рекордно ниско ниво од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турската лира падна на рекордно ниско ниво откако претседателот Реџеп Таип Ердоган спроведе нова „чистка“ на Централната банка. Ердоган смени тројца членови на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 457 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 383 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат кочници и блокади и токму затоа денеска очекувам дека изборот на граѓаните ќе биде најдоброто и ќе го запечатиме токму овој европски пат по ...
сите 79 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган повторно прави чистка во централната банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: