Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија: Од првото АЛО до најновите генерации на технологии


7 копии

Кога на 14 октомври 1996година , во Македонија беше воведена 2G технологијата и првата мобилна мрежа во земјата, таа имаше капацитет да опслужи 25.000 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути Блумберг Медија (Bloomberg Media) и МТел Свис (MTel Swiss) – радиодифузер во мнозинска сопственост на Телеком Србија, денеска го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во рамките на HUAWEI CONNECT 2021 конференцијата, Huawei претстави нови иновации во неколку различни домени, обезбедувајќи прв поглед на неговиот сеопфатен ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од 2022 година, Блумберг Адрија на растечката заедница на носители на деловни одлуки и идни лидери во регионот ќе ѝ понуди деловни и финансиски ...
| | веќе видена | слични

25 години мобилна телефонија во Македонијa Проф. д-р Тони Јаневски е еден од пионерите на мобилната телефонија во Македонија, кој во времето на нејзините ...
| | веќе видена | слични

Во последниот период евидентно е дека нашиот пазар на капитал е популарен кај домашните инвеститори и во тој сегмент има простор за негово понатамошно ...
| | веќе видена | слични

Откако отвори Центар за развој во Скопје, американската компанија HTEC планира да се прошири и во другите градови во земјата. Дејвид Шох, главниот оперативен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и претседателот и извршен директор на „Фајзер3 Алберт Бурла, денеска во Солун, свечено, на дигитален начин ги отворија двата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија: Од првото АЛО до најновите генерации на технологии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: