Инфлацијата во САД највисока од 1991 година


3 копии
2 копии

Оценката за економската состојба на деловните субјекти во септември 2021 година е понеповолна во однос на претходниот месец, a поповолна во однос на септември ...
| | веќе видена | слични

 Се очекува бројот на вработените да се намали. Како што соопшти Државниот завод за статистика, повикувајќи се на оценките на раководителите на деловните ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Македонија е трета во светот по бројот на смртни случаи како последица на вирусот Ковид-19. Анализата која ја направи „ Animated Stats “ на социјалната мрежа ...
| | веќе видена | слични

Побарувачката за автомобили во Европската Унија во септември е во пад, како одраз на недостигот на полупроводници што влијае на продажбата на сите главни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 235 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 441 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 287 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата „Патот кон“ на телевизија Алсат М, потенцираше дека идните градоначалници од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата во САД највисока од 1991 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: