САД повикуваат на смиреност по насилствата на Косово


Министерот за одбрана на Косово, Арменд Мехај, повторно им понуди на САД да воспостават постојана воена база на Косово. Мехај, кој престојува во Соединетите ...
| | веќе видена | слични

Клучната задача на новиот американски амбасадор во Србија, Кристофер Хил, ќе биде да го обезбеди признавањето на Косово од страна на Србија, и нема сомнение во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски амбасадор во Белград Мајкл Кирби изјави дека доаѓањето на искусниот американски дипломат Кристофер Хил на таа позиција претставува ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден го назначи Кристофер Хил за нов амбасадор на САД во Белград, пишува Призма . Хил е познато лице на Балканот од 1990-тите, ...
| | веќе видена | слични

„Што би рекол Борел, ако еден ден македонската полиција во мугрите се најде блокирана во некоја албанска населба, или во некое албанско село во Полог, тетовско ...
| | веќе видена | слични

Американскиот заменик-помошник државен секретар Габриел Ескобар денеска изјави дека актуелната црногорска Влада ќе ужива американска поддршка сè додека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот министер за одбрана, Арменд Мехај, во име на неговата Влада, им понуди на САД да формираат постојана воена база на територијата на Косово, јави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 436 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД повикуваат на смиреност по насилствата на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: