ГОЛЕМИОТ ТРАНСПОРТ: Утрово од Битола тргнаа 4,5 милиони гласачки ливчиња и изводи од избирачкиот список за локалните избори


Државната изборна комисија (ДИК), утрово од Битола почна со преземање и дистрибуција на избирачкиот материјал за претстојните локални избори што ќе се одржат в ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во 19:30 часот се затворија сите избирачки места на кои граѓаните на Македонија денеска гласаа на локалните избори. Иако беше предвидено избирачките места да ...
| | веќе видена | слични

Поради застојот до кој дојде на повеќе гласачки места, предизвикан од нефункционирањето на уредите за отчитување на биометриските податоци, гласањето ќе ...
| | веќе видена | слични

Најголем одзив како што информираше претседателката на Општинската изборна комисија Мануела Станоевска – Стоилковска има во Пехчево каде гласале 65,41 процент ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гласањето на локалните избори во шесте општини во Струмичко-Радовишкиот регион заврши, освен на три избирачки места во Струмица, Ново Село и Радовиш. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според потпретседателот на ОИК Струмица, Томислав Андреев продолжено е гласањето на едно избирачако место во село Сачево и ќе трае до 20:35 часот заради ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија добила информации дека на повеќе избирачки места членовите на избирачките одбори на своја рака престанале да ги користат уредите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти Хотел „Дебарски Бањи", како што се посочува, за ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛЕМИОТ ТРАНСПОРТ: Утрово од Битола тргнаа 4,5 милиони гласачки ливчиња и изводи од избирачкиот список за локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: