Самит на „Економист“ за Западен Балкан: Промовирање на европската инклузивност и солидарност


Самит за Западен Балкан во организација на британаски „Економист“ по вторпат се одржува во земјава, годинава на тема „Унапредување на европската инклузивоност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Западниот Балкан во пост-ковид светот: Кој е вистинскиот пат до стабилност и просперитет? е темата на Самитот на Западен Балкан во организација на лондонски ...
| | веќе видена | слични

Во последно време Европа, а и целиот свет ги зафаќа страв од инфлација, којашто е резултат на структурни и слични поместувања во пост-ковид периодот, но и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Косово, Албин Курти е подготвен за билатерална соработка меѓу земјите од регионот, но кога станува збор за заеднички иницијативи, како што е ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти вели дека е подготвен за билатерална соработка меѓу земјите од регионот, но кога станува збор за заеднички иницијативи, како што ...
| | веќе видена | слични

Отворените прашања меѓу Македонија и Бугарија, како и Србија и Косово ... Но и предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот се најдоа во фокусот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи смета дека со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав постои можност за надминување на спорот со Софија. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, во рамките на активностите на самитот на Западен Балкан, со наслов „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа“, кој во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самит на „Економист“ за Западен Балкан: Промовирање на европската инклузивност и солидарност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: