Најмалку 22 загинати и 52 повредени во пожар на зграда во Тајван


11 копии
4 копии

Повеќе од 1.300 пожарникари се борат со шумскиот пожар во планините на Јужна Калифорнија, каде се загрозени околу стотина ранчови и селски домаќинства. Пожарот ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 25 лица загинаа, а 55 се повредени во пожар во тринаесеткатница во јужен Тајван, пренесе Пожарот избувнал околу 3 часот наутро по локално време во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Во огромен пожар, кој во текот на ноќта зафатил зграда од 13 ката на југот на Тајван, загинале најмалку 14 лица, додека 51 лице е повредено. Пожарот избил три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 22 загинати и 52 повредени во пожар на зграда во Тајван

Од:
До кого (е-маил):
Порака: