Измена на протоколите: На културно-уметничките настани се дозволува до 50% публика, децата со пречки во развојот ослободени од носење маски во училиште

Владата на Македонија на вчерашната седница, врз основа на препораки на Комисијата за заразни болести, донесе повеќе заклучоци и одлуки за измени и дополнувања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на денешната 112-та седница, врз основа на препораки на Комисијата за заразни болести донесе повеќе заклучоци и одлуки за измени и дополнувања на дел ...
| | веќе видена | слични

Владата на синоќешната 112-та седница донесе повеќе заклучоци и одлуки со кои ги изменува и дополнува дел од Ковид-19 протоколите, врз основа на препораки на ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 14. октомври 2021 (ИНПРЕС) – На предлог на Комисијата за заразни болести Владата донесе заклучок за измена на Протоколот за организирање настани во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата донесе повеќе заклучоци и одлуки за измени и дополнувања на дел од КОВИД-19 протоколите. На предлог на ...
| | веќе видена | слични

На предлог на Комисијата за заразни болести Владата донесе заклучок за измена на Протоколот за организирање настани во затворен простор, театри, кина, ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска донесе измени и дополнувања на Протоколот за реализација на воспитно образовниот процес и донесе заклучок дека децата со посебни потреби или со ...
| | веќе видена | слични

На оваа седница е прифатена препораката на Комисијата за заразни болести да се прифати барањето на Агенцијата за млади и спорт да се дозволи организирање и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измена на протоколите: На културно-уметничките настани се дозволува до 50% публика, децата со пречки во развојот ослободени од носење маски во училиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: