Путин ги отфрли тврдењата дека Русија предизвикува скок на цената на енергенсите


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Кремљ има „конструктивни“ односи со Вашингтон и изрази надеж дека заедничките интереси на крајот ќе помогнат за ...
| | веќе видена | слични

Во септември, цените во Германија пораснаа за дури 4,1 отсто во споредба со истиот месец минатата година. Ова е првпат инфлацијата, гледана на овој начин, да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Светот што го замислуваме (и кој може да стане реалност!) е оној каде што сите луѓе можат да уживаат во храната што е добра за нив, добра за луѓето што ја ...
| | веќе видена | слични

Светскиот ден на храната годинава не затегнува во критичен момент – пандемијата на Ковид-19 останува глобален предизвик, предизвикувајќи невидени загуби и ...
| | веќе видена | слични

Стотина луѓе денеска чекаа во ред пред музејот на Мајка Тереза во Скопје за бесплатен топол оброк кој го делеа хуманитарни организации. Акцијата беше ...
| | веќе видена | слични

Светскиот ден на храната оваа година не’ затегнува во критичен момент. Пандемијата Ковид-19 останува глобален предизвик, предизвикувајќи невидени загуби и ...
| | веќе видена | слични

Русија не ја исклучува можноста за нова гасна криза во Европа и ја повикува ЕУ да преговара, изјави во саботата вицепремиерот задолжен за енергетски прашања. – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 437 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин ги отфрли тврдењата дека Русија предизвикува скок на цената на енергенсите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: