Се повеќе критики: Закерберг е „најмоќната личност што одела по Земјата“ и тоа е лоша работа!

Со објавувањето на внатрешните документи на Фејсбук и сведочењето на укажувачот, Пандорината кутија беше повторно отворена против Фејсук и нејзиниот основач и ...
| | веќе видена | слични

 Дали би го заборавиле вашето семејство штом ќе стапите во брак? Дали би ја слушале свекрвата по секоја цена, без разлика дали е неразумно тоа што кажува? ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ковид-19 внесе страв меѓу луѓето, па експертите предупредуваат дека сигурно ќе има такви кои ќе ги почувствуваат проблемите со менталното здравје и по ...
| | веќе видена | слични

Во последниве години, сѐ почесто слушаме дека некое дете е тешко повредено во обид да одговори на некој предизвик на социјалните медиуми. Синиот кит, интернет ...
| | веќе видена | слични

Леона Змајшек, Ана Ангеловска и Стефан Јошески се средношколци запишани во три различни училишта во три македонски градови, Скопје, Делчево и Прилеп. Она што ...
| | веќе видена | слични

Шведската „Ковид-19“ стратегија за училиштата е сложена, но ноншалантните ставови и недостатокот на систематска заштита на учениците може да се опишат како ...
| | веќе видена | слични

Речиси половина од мажите во Црна Гора мислат дека жените на работа уживаат во сексуалното внимание на нивните колеги мажи, а една третина од мажите тврдат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се повеќе критики: Закерберг е „најмоќната личност што одела по Земјата“ и тоа е лоша работа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: