Прогласени победниците од Social Impact Award 2021

2 копии
3 копии

Maкедонско-Американската Алумни Асоцијација – MAAA и Сеавус Акцелераторот , со поддршка на Амбасадата на САД во Скопје отвораат повик за тимови и стaртапи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 5 минути Платформа за поврзување на занаетчии, мали бизниси, социјални претприемачи со големи организации, корпорации и инвеститори – ...
| | веќе видена | слични

Бизнис идеите „Хербална куќичка Билкилајф“, „О-круг“, „Мали истражувачи“ и „EnergyBox“ се победници на Наградата за социјално претприемништво – Social Impact ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогласени победниците од Social Impact Award 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: