Путин: Сѐ уште не сум одлучил дали да се кандидирам за нов мандат


Рускиот претседател Владимир Путин рече дека се уште не одлучил дали да се кандидира за нов мандат на чело на Руската Федерација на изборите во 2024 година. – ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин ја критикуваше убавата и згодна американска новинарка затоа што не го слуша тоа што тој го кажува за гасната криза во ...
| | веќе видена | слични

Вучиќ последен пат се состанал со Путин во јуни минатата година.Претседателот на Србија Александар Вучиќ ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин на 25 ноември во Москва. Вучиќ денеска откри дека е добиен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Рускиот претседател Владимир Путин дал интервју за американската новинарка Хендли Гамбл, во текот на кое во еден момент дал одговор на каков воопшто не се ...
| | веќе видена | слични

Во целиот свет владее паника поради порастот на цените на горивата откако цената за барел нафта надмина 80 долари, а рускиот претседател Владимир Путин најави ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин даде интервју за американската телевизија Си-ен-би-си, во кое, меѓу другото, му беше поставено прашање за руското користење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Сѐ уште не сум одлучил дали да се кандидирам за нов мандат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: