Фотографија на денот: „Капетанот Кирк“ повторно во вселената


2 копии

Сега легендарниот актер ги коментира изјавите на принцот Вилијам кој ги критикуваше милијардерите Џеф Безос и Илон Маск за нивните вселенски трки и рече дека ...
| | веќе видена | слични

ВИЛИЈАМ ШАТНЕР пред два дена стана најстарата личност што летала во вселената, а патувањето беше многу емотивно и капетанот Кирк се расплака додека му се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути „Погледни ја убавината на таа боја. И тоа е толку тенка. И тоа го поминуваш толку брзо. Одеднаш, го поминуваш синото, и влегуваш во ...
| | веќе видена | слични

Какво е чувството да се полета и „види“ вселената? Какво е чувството кога повторно ќе стапнете на планетата Земја по таков лет? Вилијам Шатнер го оствари летот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Би Би Си денес го објави интервјуто со принцот Вилијам, а една од темата која привлече големо внимание е пораката која им ја испратил на милијардерите кои ...
| | веќе видена | слични

Вилијам Шетнер мина 11 минути во ракетата на вселенската агенција „Блу oриџин“ во земјината Орбита. Славниот капетан Кирк, иконата на „Ѕвездени патеки“, вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: „Капетанот Кирк“ повторно во вселената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: