Руска банка стана највредна во Европа


Цените на нафтата на светските одредници се зголемија за време на тргувањето во петокот наутро. Брент може да ја заврши неделата со раст од 2,5%, додека WTI – ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Цената на гасот во Европа за време на тргувањето на лондонската берза ICE денеска повторно порасна на над 1.200 долари за илјада кубни метри, поточно достигна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цените на нафтата, кои достигнаа највисоко ниво во последните неколку години, најверојатно нема дополнително да растат, изјави денеска ирачкиот министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Индексот на московската берза RTS скокна во втората недела од октомври и за прв пат во една деценија се проби над границата од 1.800 поени Рускиот Сбер, порано ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин во средата изјави дека цените на нафтата би можеле да достигнат до 100 долари по барел како што расте побарувачката за сите ...
| | веќе видена | слични

Акциите на американската сурова нафта WTI го зголемија нивото на цената од 80 долари, највисоко од 2014 година, вчера во текот на денот. Шестмесечното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Општина Центар Жупа, денеска, во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од 1/3 ...
сите 545 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 234 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 437 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата „Патот кон“ на телевизија Алсат М, потенцираше дека идните градоначалници од ...
сите 63 | | | веќе видена

Ова е победа на младите, старите, жените, атеистите, муслиманите, на буквално сите. Победи народот, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руска банка стана највредна во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: