Владата ги усвои барањата за двојна доза вакцина во затврен простор и настани со 50%

На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата денеска на 112-тата седница донесе заклучок за измена на Протоколот за организирање настани во затворен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на денешната 112-та седница, врз основа на препораки на Комисијата за заразни болести донесе повеќе заклучоци и одлуки за измени и дополнувања на дел ...
| | веќе видена | слични

Владата на синоќешната 112-та седница донесе повеќе заклучоци и одлуки со кои ги изменува и дополнува дел од Ковид-19 протоколите, врз основа на препораки на ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 14. октомври 2021 (ИНПРЕС) – На предлог на Комисијата за заразни болести Владата донесе заклучок за измена на Протоколот за организирање настани во ...
| | веќе видена | слични

Владата на Македонија на вчерашната седница, врз основа на препораки на Комисијата за заразни болести, донесе повеќе заклучоци и одлуки за измени и дополнувања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата донесе повеќе заклучоци и одлуки за измени и дополнувања на дел од КОВИД-19 протоколите. На предлог на ...
| | веќе видена | слични

На предлог на Комисијата за заразни болести Владата донесе заклучок за измена на Протоколот за организирање настани во затворен простор, театри, кина, ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска донесе измени и дополнувања на Протоколот за реализација на воспитно образовниот процес и донесе заклучок дека децата со посебни потреби или со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 98 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ги усвои барањата за двојна доза вакцина во затврен простор и настани со 50%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: