(Видео) Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени


Маж бил уапсен откако повредил неколку луѓе со лак и стрела во Конгсберг, Норвешка, а полицијата во меѓувреме ја евакуирала областа, пренесуваат медиумите. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Данскиот државјанин, кој вчера беше уапсен како осомничен за нападот со лак и стрела во супермаркет во норвешкиот град Конгсберг при што уби пет лица, а двајца ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Ан Ирен Сване Матијасен изјавила дека здравствените служби ќе ја проценуваат неговата здравствена состојба. Данецот Еспен Андерсен Братен, кој е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нападот со лак и стрела во Норвешка, за време на кој дански државјанин убил пет лица, најверојатно претставува терористички чин, соопштија денеска властите. ...
| | веќе видена | слични

Норвешката национална агенција за безбедност вели дека нападот со лак и стрела, во кој загинаа пет лица, веројатно е терористички акт. Агенцијата, позната под ...
| | веќе видена | слични

Данецот (37), кој беше уапсен синоќа откако уби пет лица пред супермаркет во норвешкиот град Конгсберг, наводно е Рајнер Винкларсон.Барем така тврдат некои ...
| | веќе видена | слични

Нападот на Данецот кој е осомничен за убиство на пет лица во норвешкиот град Конгсберг се чини дека е „акт на терор“, соопшти денеска полицијата. Истражителите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 436 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: