Путин: Во тек е трка за вооружување меѓу Русија и Америка


Рускиот претседател Владимир Путин ја критикуваше убавата и згодна американска новинарка затоа што не го слуша тоа што тој го кажува за гасната криза во ...
| | веќе видена | слични

Вучиќ последен пат се состанал со Путин во јуни минатата година.Претседателот на Србија Александар Вучиќ ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин на 25 ноември во Москва. Вучиќ денеска откри дека е добиен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Рускиот претседател Владимир Путин дал интервју за американската новинарка Хендли Гамбл, во текот на кое во еден момент дал одговор на каков воопшто не се ...
| | веќе видена | слични

Во целиот свет владее паника поради порастот на цените на горивата откако цената за барел нафта надмина 80 долари, а рускиот претседател Владимир Путин најави ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин даде интервју за американската телевизија Си-ен-би-си, во кое, меѓу другото, му беше поставено прашање за руското користење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Во тек е трка за вооружување меѓу Русија и Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: