Мицкоски: Ги повикувам граѓаните да гласаат, да не дозволат вакви ситни шибицари да им ја украдат иднината


Поткупот е брутален и ова не е фер и демократска трка со самото тоа што ВМРО-ДПМНЕ по трет пат почнува предизборна кампања со комплетно замрзнат имот. Значи ...
| | веќе видена | слични

Во моментот Зоран Заев одржува седница на влада, за одобрување средства за поткуп на фирми. Заев спротивно на Изборниот законик денес на дневен ред на владата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во врска со пишувањата на одредени медиуми кои важат за блиски до власта за наводно приведување на 4 лица за поткуп на гласачи во скопско и тврдењето дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во изјава за телевизија 24 вели дека оваа кампања била скандинавска, но за жал реалноста е далеку од скандинавска. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Социјалдемократскиот сојуз, исплашени од поразот кој ги чека тргнаа во својата добро позната тактика – поткуп и уцени! Согласно информациите со кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во денешното гостување во дневникот на Телевизија 24, пратеникот Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ истакна дека имавме една скандинавско водена кампања, но за жал ...
| | веќе видена | слични

Десетици луѓе блиски на власта на СДСМ се подготвуваат или веќе поткупуваат гласачи во повеќе општини. Ова попладнево го објави полковникот Драган Ковачки член ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Драган Ковачки од БМРО-ДПМНЕ На само два дена пред изборите, исплашеното ВМРО-ДПМНЕ очајнички бара ...
| | веќе видена | слични

Свесни се дека ќе изгубат, дека не успеаја нивните лаги да ги заташкаат со нови и да ги изманипулираат граѓаните да дадат доверба на бивши затвореници и лица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во Делчево, СДСМ дели брашно, како дел од изборниот поткуп на овие избори. Поткупот го дели лицето Ѓоко А. и за истиот ќе бидат известени надлежните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ги повикувам граѓаните да гласаат, да не дозволат вакви ситни шибицари да им ја украдат иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: