ФОТО+ВИДЕО | Капетан Кирк конечно летна во вселената: Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената


Холивудскиот актер којшто се прослави со улогата на Капетан Кирк во култниот телевизиски серијал „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер стана најстарата личност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сега легендарниот актер ги коментира изјавите на принцот Вилијам кој ги критикуваше милијардерите Џеф Безос и Илон Маск за нивните вселенски трки и рече дека ...
| | веќе видена | слични

ВИЛИЈАМ ШАТНЕР пред два дена стана најстарата личност што летала во вселената, а патувањето беше многу емотивно и капетанот Кирк се расплака додека му се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути „Погледни ја убавината на таа боја. И тоа е толку тенка. И тоа го поминуваш толку брзо. Одеднаш, го поминуваш синото, и влегуваш во ...
| | веќе видена | слични

Какво е чувството да се полета и „види“ вселената? Какво е чувството кога повторно ќе стапнете на планетата Земја по таков лет? Вилијам Шатнер го оствари летот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Би Би Си денес го објави интервјуто со принцот Вилијам, а една од темата која привлече големо внимание е пораката која им ја испратил на милијардерите кои ...
| | веќе видена | слични

Вилијам Шетнер мина 11 минути во ракетата на вселенската агенција „Блу oриџин“ во земјината Орбита. Славниот капетан Кирк, иконата на „Ѕвездени патеки“, вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 436 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОТО+ВИДЕО | Капетан Кирк конечно летна во вселената: Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: