Доделени наградите на 9-от Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“

5 копии

Рускиот „На работ“ и канадскиот „Врева“ беа избрани за најдобри филмови според средношколците на синоќешното затворање на 9. издание на Филмскиот фестивал ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „И покрај се“ годинава се одржа 42-то издание на меѓународниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки”. Од 16ти до 21 септември филмската магија ...
| | веќе видена | слични

Педесетина ученици од Кавадарци, Прилеп, Куманово и од Маврово-Ростуше во изминатите денови учествуваа на деветтото издание на филмски фестивал за млади ...
| | веќе видена | слични

Од 16-ти до 21-ви септември, филмската магија беше вратена во Битола. „Браќа Манаки“ е уникатен фестивал, кинематограферите се во центарот на вниманието и се ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во 19.30 часот во Кинотеката ќе се одржи завршната вечер каде ќе биде прикажано сработеното, а ќе бидат прогласени најдобрите филмови во сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со прогласувањето на најдобрите филмови во сите натпреварувачки категории, вечерва во 19:30 часот ќе биде комплетирано 9. издание на Филмскиот фестивал за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Средношколците учесници на Филмскиот фестивал за млади вчера ја имаа можноста меѓу првите во регионот да го проследат новиот бугарски игран филм „Петја за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доделени наградите на 9-от Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: