СЗО ЈА ЗАПРЕ ПОСТАПКАТА ЗА СПУТНИК V Не било до вакцината, фалеле документи од Русија

6 копии

Запрена е постапката за итно одобрување за употреба на руската вакцина Спутник V, соопшти денеска Светската здравствена организација. Постапката е запрена ...
| | веќе видена | слични
4 копии
14 копии

Милиони дози вакцини против Ковид-19 ќе бидат уништени во САД во услови на глобален недостиг на лекови против коронавирусот, јави „Гардијан“ коментирајќи дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Специјалисти од Рускиот национален истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија на Гамалеј започнаа претклиничка студија за вакцина за истовремена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенија ќе донира скоро 580 илјади дози вакцина АстраЗенека за програмата Ковакс, одлучи владата во Љубљана. Станува збор за 578.336 дози кои биле нарачани ...
| | веќе видена | слични

Истражување спроведено во Аргентина покажали засилувачка ефикасност на руската вакцина против коронавирусот „Спутник Лајт“ со една компонента која предизвикува ...
| | веќе видена | слични

Поворката била организирана од волонтери од Global Justice Now , која се залага за интересите на луѓето во земјите во развој. Причината за невообичаениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО ЈА ЗАПРЕ ПОСТАПКАТА ЗА СПУТНИК V Не било до вакцината, фалеле документи од Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: