Демонстрантите од Тетово поминаа со условни казни

5 копии

Модуларната болница пред Инфективната клиника е под клуч. Или модуларната во Скопје прокиснува. На почетокот на септември модуларната болница во Тетово изгоре, ...
| | веќе видена | слични

Без одговор останаа прашањата до Обвинителството, колку лица се осомничени за пожарот во модуларната болница во Тетово, која изгоре до темел и однесе 14 ...
| | веќе видена | слични

Модуларната во Скопје прокисна, во Тетово изгоре, a министерот за здравство Венко Филипче мува не го лази, велат од ВМРО ДПМНЕ. Модуларната болница пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Јавното обвинителство на почетокот на месец октомври соопштија дека со вештачењето се утврдува дека пожарот настанал како последица од електрична куса врска ...
| | веќе видена | слични

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 466 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демонстрантите од Тетово поминаа со условни казни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: