Вучиќ: И реков на ЕУ да ја заузда Приштина и ако не може, ние ќе го сториме тоа


2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска, за време на разговорите со Срби од Косово, во Рашка, дека му рекол на специјалниот претставник на ...
| | веќе видена | слични

Силни полициски сили се распоредени пред Амбасадата на САД во Белград поради најавениот протест на ултранационалистичката организација „Народна патрола“ ...
| | веќе видена | слични

Учесниците на протестот се откажаа да одат пред Амбасадата на САД 15 минути по почетокот на протестот и отидоа пред ТВ Пинк. По краткиот престој пред таа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека Велика Британија стои зад нападот на РОСУ врз Србите во Косово и Метохија и дека Приштина тоа секогаш го ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ се огласи по повод насилствата на Косово. Тој во изјавата вели дека се уште се мисли каква одлука да донесе. Ми се чини ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави фотографија на својот Инстаграм профил, заедно со која напиша: „Ќе ги браниме нашите луѓе на Косово и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ беше денеска во посета на Краљево, кај припадниците на војската и полицијата каде истакна дека треба да бидат ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ по немирите во Косово, изјави дека му порачал на специјалниот претставник на ЕУ за преговори Белград -Приштина, Мирослав ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денес беше во посета на Жандармеријата во Краљево. Во таа прилика тој им порача дека треба да се на готовс и дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 437 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: И реков на ЕУ да ја заузда Приштина и ако не може, ние ќе го сториме тоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: