Дел од експертите со реакција за можната енергетска криза


Во исчекување на утрешната одлука на Регулаторната комисија за утврдување цени на нафтените деривати , граѓаните веќе стравуваат од ново поскапување. Барањата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не многу одамна граѓаните беа „почастени“ со поскапување на електричната енергија кое предизвика големо незадоволство кај граѓаните по што беа организирани и ...
| | веќе видена | слични

За енергетската криза предупредуваме долго време, ама власта беше глува, сега е доцна констатира универзитетскиот професор и експерт за енергетика, Константин ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Иако владата вели дека ја следи состојбата со цената на електричната енергија и најави увоз на јаглен за да им помогне на компаниите со снабдувањето со ...
| | веќе видена | слични

„За спас од енергетската и економската криза во Македонија во моментов неопходно е да се поддржи предлогот од Стопанската комора за енергетика на Македонија за ...
| | веќе видена | слични

Набавката на јаглен чија тенерска постапка се уште не е завршена според професорот Антон Чаушевски нема да го реши проблемот со недостигот на електрична ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата во енергетиката не е од сега критична, таа е таква веќе 5-6 години, а тоа се должи на фактот што во изминатиов период немаше сериозни вложувања и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на СДСМ и шеф на Централниот Изборен Штаб на коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, Љупчо Николовски вечерва се заблагодари на сите ...
сите 39 | | | веќе видена

Според првичните резултати за избор на советници во Советот на Општина Центар од граѓанската иницијатива „Шанса за Центар” велат дека се на трето место според ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел од експертите со реакција за можната енергетска криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: