Проект „Вирови“: Странска инвестиција од 500 милиони евра и 69 ветерници зелена енергија


Најголема директна гринфилд инвестиција во македонската економија, моќна електрана со 69 нови ветерни турбини која ќе произведува 1.335,95 гигават часови чиста ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во интервју за битолска ТВ Тера, претседателот на Владата Зоран Заев истакнува дека за разлика од претходните политики и владата на ВМРО-ДПМНЕ, Преспанскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова го порача вечерва од Куманово претседателот на СДСМ Зоран Заев на завршниот настан на караванот „Најдоброто за мојата општина". „Ние не се поколебавме во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вие секогаш сте на вистинската страна и знаете да ги поддржите вистинските политики што носат развој, за мојата улица, за моето маало, за нашата општина, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев, претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, денеска на трибината ‘‘Најдоброто за мојата општина‘‘ во своето обраќање посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Изминатите 4 години се доказ дека се работи на проектите кои носат развој за сите општини, без селекција на мали и големи, важни и неважни и дека со СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Направивме уставни промени, со Грција го решивме проблемот, станавме членка на НАТО, спроведовме попис, го донесовме Законот за употребата на јазиците и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Пред четири години го направивте вистинскиот избор уште во првиот круг, на 17 октомври, во недела, ќе ја потврдиме победата на Социјалдемократскиот сојуз и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти Хотел „Дебарски Бањи", како што се посочува, за ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проект „Вирови“: Странска инвестиција од 500 милиони евра и 69 ветерници зелена енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: