И кандидатот на ВМРО ДПМНЕ за Бутел е осуден насилник


2 копии

Според неофицијалните првични резултати од ВМРО-ДПМНЕ за локалните избори 2021, Прилеп доби нов градоначалник.Поранешниот министер на СДСМ, Горан Сугарески, ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Гази Баба, Бобан Стефковски прогласи победа во првиот изборен круг! -ВМРО-ДПМНЕ убедливо го победи СДСМ во Гази Баба! Им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО ДПМНЕ во општина Гази Баба денес оствари средба со преставниците на Полио Плус - Движење против хендикеп. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бобан Стефковски кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Гази Баба е осудено лице и бивш затвореник, обвини Биљана Муиќ, портпаролка на СДСМ Гази Баба.„Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И кандидатот на ВМРО ДПМНЕ за Бутел е осуден насилник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: