Ангела повторно осудена на 19 години затвор за убиството на Пино Секондо

Судот одлучи таа да остане во притвор до правосилноста на пресудата. Судскиот совет информираше дека го одбил барањето на Ѓорѓиевска да се одложи судењето ...
| | веќе видена | слични

Тексас може да продолжи да ги забранува повеќето абортуси откако федералниот Апелационен суд го отфрли најновиот обид на администрацијата на Џо Бајден да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кривичниот суд Скопје денеска ја потврди првична казна од 19 години затвор за Ангела Ѓорѓиевска, обвинета за соизвршителство на убиството на Пинета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врховниот суд на САД денеска ги сослушува адвокатите на Џохар Царнаев, организатор на терористичкиот напад за време на Бостонскиот маратон, кои ќе спорат за ...
| | веќе видена | слични

По одново донесената 19-годишна затворска казна за Ангела Ѓорѓиевска, обвинета за соизвршителство во убиството на Пино Секондо, реакција имаше мајката на ...
| | веќе видена | слични

Судскиот процес за овој предмет од страна на Апелациониот суд Скопје, беше вратен на повторно судење заради вештачењата. Во повторното судење вештачењата беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кривичниот суд во Скопје денеска ја донесе истата пресуда за Ангела Ѓорѓиевска, обвинета за помагање во убиството на Пино Секондо, јавува Телма. Судот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кривичниот суд повторно ѝ изрече 19-годишна затворска казна на Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино Секндо. Ова практично е и истата казна како претходната, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 437 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангела повторно осудена на 19 години затвор за убиството на Пино Секондо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: