Георгиевски: Континуирано вложуваме во спортот


6 копии

Наставниците се клучна алка во воспитувањето и образувањето на младите генерации, кои се потенцијалните креатори и идни двигатели на општеството. Нивната ...
| | веќе видена | слични

Нивната мотивација и подготовка за изведување на работниот процес е клучна во спроведувањето на образовниот процес. Нашата цел е да креираме соодветни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во насока на поддршка на туристичкиот сектор и сите сегменти кои се поврзани со него и со цел да се помогне во надминување на штетите од ковид кризата, ќе ...
| | веќе видена | слични

Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на Центар од СДСМ и Коалицијата исто така најави и поддршка на образовниот процес преку субвенции за ...
| | веќе видена | слични

Преку мерките за млади општина Центар најави подобрување на студентскиот стандард, намалување на младинската невработеност, спроведување на зелени политики и ...
| | веќе видена | слични

Во континуитет вложуваме средства за развој на спортот, за поддршка на спортските клубови. Се поддржуваат и спортските манифестации и настани за промоција на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Охрид ќе биде град каде што спортот и физичкото образование ќе бидат примарни за здравјето и начинот на живот на сите ...
| | веќе видена | слични

Градење одржливи системи за поддршка и механизми за активно учество на младите во креирањето на локалните политики и заедничко носење на одлуки, е целта на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски: Континуирано вложуваме во спортот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: