Филиповски: Сензорни соби и инклузивни игралишта за младите со попреченост во Аеродром

Кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром од СДСМ, Александар Филиповски ветува сензорни соби и инклузивни игралишта за младите со попреченост во ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска вечерва се сретна со жителите на Општина Прилеп и ги повика во недела да излезат и да гласаат за најдоброто за нивната ...
| | веќе видена | слични

За да ги продолжиме позитивните промени излезете на избори и гласајте за најдобриот градоначалник и советничка листа на СДСМ и коалицијата. Со тоа ќе изберете ...
| | веќе видена | слични

„Нема подобра опција од тоа бројот 12  да е вашиот избор во недела. Гласајќи за Горан Сугарески и советничката листа на СДСМ и коалицијата, избирате слобода, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска и актуелниот, но и кандидат за градоначалник Живко Гошаревски, попладенто се сретнаа со жителите на Општина Ресен и ги ...
| | веќе видена | слични

„Граѓаните знаат кој работи во нивен интерес. Кој се грижи за подобри услови во образованието, детската, социјалната заштита и воопшто за напредок во сите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателката на СДСМ, Мила Царовска, вечерва се сретна со жителите на Општина Карпош, со кои разговараше за реализираното во изминатиот период, како и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите 4 години се работеше вредно и напорно во секоја општина во државата, секако со силна поддршка од централната власт. Оваа силна динамика што ја ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Борче Гиевски во општина Зелениково од редот на СДСМ и кандидат за уште еден мандат меѓу многуте ветувања кои ги не оствари пред четири години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потреба од повеќе сензорни соби, простор и стручен кадар за работа со лицата со попреченост, беа дел од темите за разговор меѓу претставниците на здруженијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 438 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филиповски: Сензорни соби и инклузивни игралишта за младите со попреченост во Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: