Муцунски за Аеродром: Прв приоритет ќе ни биде формирање на пензионерски клубови


Формирање на пензионерски клубови, јавна служба за повозрасните лица, редовни термини за здравствени прегледи, посебни паркови за возрасните лице, се дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, истакна дека очекува победа и на советничката листа, и победа на Данела за градоначалник на Скопје. - Граѓаните препознаа нов ...
| | веќе видена | слични

Дарко Костовски е новиот градоначалник на Бутел. Тој го победи досегашниот градоначалник на општината, СМилевски од СДСМ. Народот ја испиша историјата за ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром Александар Филиповски – Цанде не ги собра мнозинството на гласови во неговата улица, велат неофицијалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ се наоѓа пред голема победа во Аеродром.Од неофицијалните информации до кои успеа да стигне Лидер, Александар Филиповски од СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Аеродром, Тимчо Муцунски, денес гласаше на локалните избори. „Голема благодарност до сите што гласавте ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На последниот ден од предизборната кампања за локалните избори во недела, кандидатот за градоначалник на најголемата скопска општина Аеродром, Тимчо Муцунски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски за Аеродром: Прв приоритет ќе ни биде формирање на пензионерски клубови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: